איגוד תלמידי הקבוצה הוקם בשנת תשע"ח (2018) מתוך מטרה לסייע לתלמידי "שנת הקבוצה" בישיבת תומכי תמימים המרכזית 770 בלימוד תורה באופן שקוד ושקוף, תוך התמודדות עם קשיים כלכליים, רגשיים וגשמיים שעשויים להפריע להם בלימודיהם.
פעילות האיגוד:
האיגוד פועל במגוון מישורים על מנת להגשים את מטרתו, ביניהם:
- מלגות קיום: האיגוד מעניק מלגות חודשיות לתלמידים נזקקים, תוך התחשבות בצרכיהם האישיים.
- פנימיות: האיגוד מנהל מספר פנימיות איכותיות המספקות לתלמידים סביבת לימודים תומכת ומסגרת חינוכית נעימה.
- צוות תמיכה: צוות מקצועי רחב הכולל רבנים, יועצים ומשגיחים עומד לרשות התלמידים לאורך כל היום, ומסייע להם בלימודם, בהתפתחותם האישית ובהתמודדות עם אתגרים רגשיים וחינוכיים.
- מסלולי לימוד: האיגוד מציע מגוון מסלולי לימוד ייחודיים המותאמים לצרכים וליכולות של כל תלמיד, תוך שילוב תוכניות לימוד מתקדמות לצד חיזוק יסודות התורה.
- הכנה לחיי שליחות: האיגוד מפעיל תוכניות הכנה ייחודיות לקראת חיי שליחות ורבנות, תוך הקניית כלים ומיומנויות מעשיות הנחוצים לתלמידים בעתידם.
- פעילויות נוספות: האיגוד מקיים פעילויות העשרה רוחניות וחברתיות מגוונות, ימי עיון, סדנאות וטיולים, תוך חיזוק תחושת השייכות והקהילה בקרב התלמידים.
הישגים:
במהלך השנים הקצרות מאז הקמתו, הצליח איגוד תלמידי הקבוצה להפוך לגורם משמעותי בחיי התלמידים בישיבת תומכי תמימים המרכזית 770. סיוע מקיף זה תרם רבות לשיפור הישגיהם הלימודיים, לחיזוק ערכיהם הדתיים ולפיתוח אישיותם. תלמידים רבים שהיו זקוקים לסיוע הצליחו לפרוץ דרך, להגשים את חלומותיהם ולהפוך לתלמידי חכמים, רבנים ומשפיעים בקהילותיהם.
השפעה רחבה:
פעילותו של איגוד תלמידי הקבוצה אינה מסתכמת רק בסיוע לתלמידים בודדים. זוהי תשתית חשובה התורמת רבות לחיזוק עולם התורה בכללותו. גישתו הייחודית של האיגוד, המשלבת סיוע פרטני עם טיפוח רוחני וחינוכי מקיף, מהווה מודל לחיקוי עבור מוסדות חינוך תורניים אחרים ברחבי העולם.